Merhaba;1 yaşındaki kızımın kan tahlili sonuçlarını yorumlar mısınız?

Merhaba;1 yaşındaki kızımın kan tahlili sonuçlarını yorumlar mısınız? Teşekkürler... Demir: 46 TIBC: 405 Ferritin: 35 Lökosit: 8,8 GRAND: 1,8 LENFOSİT: 6,2 MID: 0,8 Eritrosit: 5,31 Hemoglobin: 13 Hematokrit: 42,7 MCV: 80,5 MCH:24,5 MCHC: 30,4 RDW: 15,9 Trombosit: 68 MPV --- PCT --- PDW --

Tahlil.com Cevabı :  PLT  yani trombosit değeri o düşük.Bu normal değil, kanamalara karşı bir eğilimi olabilir.PLT düşüklüğü nedenleri ve plt testine dair aşağıda detaylı bilgi bulabilir, bu konuda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve cevapları bulabilirsiniz.PLT( trombosit) düşüklüğü nedir?Diğer sonuçların ise rapordaki referans değerleri yazılmadığından bunları göndermeniz halinde yorum yapabiliriz.

a********* :

Kanser olup tedavi veya ameliyat olmazsan kac ay yasanir lutfen cevaplar misin acil cevap bekliyor um

Cevap:

Sorunuz çok anlamsız, hangi kanser, hangi evre, fal bakmamızı mı istiyorsunuz..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.