Nişanlımla ilişkim oldu 5 gun önce. ama boşalma olmadı. hamile kalma ihtimalim ne?

 Nişanlımla ilişkim oldu 5 gun önce. ama boşalma olmadı. hamile kalma ihtimalim ne... ve gebeliği adet gununu beklemeden en erken kac gunde ogrenebilirim. yardımcı olurmusunuz. şimdiden teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı : Yaşamış olduğunuz bu tarz bir ilişki sonrası  gebelik şansı  azdırFakat bu işler şakaya da gelmez. Beklenen adet tarihinde  en az 7 gün gecikme olursa tedbiren de olsa  hamilelik testi yaptırılabilir.Gebelik testi ve hamile kalma olasılığına dair sitemizde yayınlanmış yazıları, sorulmuş benzer  soru ve uzmanlarımızın verdiği cevapları okumak için tıklayınız......

G******** :

Merhaba geçikmeli de olsa sevgilim 7 Mart 2015 de adet oldu ilişkimizden sonra 2. Adeti hamile olamaz dimi ?

Cevap:

İlişki sonrasında düzenli olarak adet kanaması görülüyorsa hamilelikten söz edilemez.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

d************ :

22 yaşındayım. total testostorum 0,291 normal değerler 0,06. 0,08 testestoron tahlilim normalmi yoksa yüksekmi. şimdiden teeşekkürler.

Cevap:

Belirtiğiniz değerlere yüksek.Doktorunuz bu yönde gerek görürse ilave tahliller isteyebilir.Tedavi başlayabilir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

G******** :

Merhabalar neden hala adet olmadı hala stresli. Peki. Gebelik testi yapsak en uygun gün ne zaman bizim için adet geçikmesi neden ?

Cevap:

Gebelik şüphesi varlığında gebelik testinin ne zaman yapılması gerektiği sıklıkla merak edilen bir durumdur.Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.İlişkiden sonra kaçıncı gün test yapılacağının ise çok pratik bir anlamı yoktur.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

G******** :

Sevgilim ile korunarak 30.01.2015 de yakınlaştık ama kızlı bozulmadı içeri girmedim ama prezervatif yırtılmış olabilir. 02.02.2015 de adet oldu. Kanamanın üstüne görme olmadığını adet kanaması oldugunu biliyor. 05.03.2015 bugün yani hala adet olmadı 3-4 gündür stresli adeti geçikti mi yoksa hamile m

Cevap:

Biz cevap vermekten bıkmıyoruz sizler de sormaktan.Adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını binlerce kere yazdık.Üstüne görme denen olayın da internetteki bilgi kirliliği nedeniyle kafa karışıklığına yol açtığını da defalarca belirttik.Biraz vakit ayırıp aşağıda yazdıklarımızı ezberleyene kadar dikkatle okuyun.Hatta mümkünse yazıcıdan çıktı alıp bir de fosforlu kalemle üstünden geçin.Cinsel beraberlik veya ilişki  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki bağlantıyı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor,Bir kere şu konuyu lütfen unutmayın.Üstüne görme nadir görülen bir durum olup adet kanamasıyla da kolaylıkla ayırt edilebilir.Aşağıdaki bağlantıda adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için  tıklayınız.....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

c***************** :

meraba 13 gebelik haftasinda beta hcg 47733 cikti down olma riski ne kadar..tsrler

Cevap:

Bu değerle bu tür bir bağlantı kurulamaz.Anlaşılan kafanız karışmış veya konu hakkında bilgi sahibi değilsiniz.Belirtiğiniz Beta HCG değeri sadece gebelik varlığı yönünden bilgi verir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.