Reaktif özellikte lenf modu ızlendi.

oyun ultrasonunda sağ jugulodiastrik bölgede 16x8, sol jugulodiastrik bölgede 14x7,14x8 ve 12x5mm buyuklugunde reaktif özellikte lenf modu ızlendi. hormon testi total testesteron 51 cıktı normal degeri 193-740 olması gerekıyrmş. Aclık ınsulın testide 26 cıktı. 3-17 olması gerekıyrms.Bunlr nedemek

Tahlil.com Cevabı : Boyundaki lenf bezlerinin geçirilmiş enfeksiyonlara bağlı olarak büyüdüğü söylenmiştir. Hormon değerlerinizde düzensizlikler için endokrinoloji bölümüne başvurmanızı öneririz, ek tetkiklerin yapılması gereklidir..