Sorum gebelikle ilgili.25 ocakta regi oldum 18 şubatta arkadan ilişki yaşadım 2 martta yine regi oldum.

25 ocakta regi oldum 18 şubatta an*l ilişki yaşadım 2 martta yine regi oldum fakat kasık ve bel ağrısı karında şiişlik şikayetlerim oldu kuşkulandım ve hcg testi yaptırdım.Bulunan değer 1,0 mIU/mI normal değer 0,0 -5,0 çıktı kan testi kesin sonuç verir mi. gebelik yok dendi 2 kezde karnımdan ultrasonla bakıldı idararında kum var dedi gebelik olmuş olsaydı ultrasonda görünürmüydü bel ve kasık ağrım için yumurtalıklarında yumurtlama zamanı olduğu için doğal ağrı dedi dr midemde gastrit var bu karın şişliği ondan olabilirmi sorumu değerlendir

Tahlil.com Cevabı : larsanız sevinirim.Tahlil.com: Öncelikle kesinlikle gebe olmadığınızı belirtmeliyiz..Bir gebelik testi olan Beta HCG zaten normal sınırlarda çıkmış.Gebe olsaydınız ultrasonda gözükürdü.Ama bunun için genital organları içeren ultrason çekilmeliydi.Size böbreklerinizi inceleyen ultrason çekilmiş.Gebelik testi nasıl diğer kan testlerinden özel bir test ise gebeliği inceleyen ultrasonda özel bir ultrasondur.Kasık ağrılarınızın nedeni muhtemelen idrarrınızda görüldüğü söylenen kumdur.Ayrıca gasrit karın şişliğinizin nedeni olabilir.Gebeliğiniz olmadığı için karın şişliğinin de bununla bir ilgisi olamaz zaten bu aşamadaki gebeliklerde olduğunu varsaysak bile asla karın şişliği yapmaz.Sonuç olarak idrarınızda olduğu söylenen kum için üroloji,gastrit için de dahiliye bölümüne gitmelisiniz..

******* ******* :

cevapladığınız için tşk ederim kadın doğum dr ultrasonla kasıklarımdan yumurtalıklarıma ve rahmime bakıldı gebe olmuş olsaydım rahimde görünürmüydü

Cevap:

Gebelik varlığında ultrasonla rahimde fetus görülmektedir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.