WBC değerim düşük çıktı.Grip geçiriyorum.WBC düşüklüğü nedeni grip olabilir mi?

Ağır bir grip geçiriyorum.Tahlil sonucumda wbc( lökosit) oranı 2,75 çıktı.3 günlük dozlu antibiyotik tedavisi oldum.10 gün sonra tahlil yenilenecek. WBC düşüklüğünün nedeni grip olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : WBC düşüklüğününün nedeni grip olabilir.Özellikle ağır geçirilen grip gibi viral enfeksiyonlarda wbc düşüklüğü olabilir.Ancak burada bir çelişki var.Grip geçirdiğinizi söylüyorsunuz ancak antibiyotik tedavisi alıyorsunuz.Grip viral bir durumdur antibiyotikle tedavi edilmez.Gerekirse antiviral ilaçlar kullanılır.Tamiflu gibi.