Yaklaşık bir ay önce idrar yolu enfeksiyonu geçirdim

mrb yaklaşık bir ay önce idrar yolu enfeksiyonu geçirdim ve şuan tekrarladı kan değerlerimi ölçtürdüm mon (monosit sayımı) ın yüksek cıktı diğerleri normal bu durum ne gibi bir sonuç olduğunu ve nasıl bir tedavi olmam gerektiğini yorumlar mısınız

Tahlil.com Cevabı : Tek başına monosit yüksekliği anlamlı değil. İdrar yolu enfeksiyon tanısı koymak için idrar  kültüründe üreme olması  veya idrar tahlilinde lökosit, bakteri görülmesi veya nitrit, lökosit esteraz pozitifliğinin olması gereklidir.