Yeni Doğan Bebekte Fenelketonüri, ilk test 3.00 çıktı.

Merhabalar hocam bebeğim 12 günlük ilk testi 3.00 ikinci testi 3.24 çıktı üçüncü testi istediler sonuç ne olur şuan tedavi görmesi gereken bı durum varmı diyet gibi araştırdıgimiz kadariyla 6 mg üstü tedaviye uygun bilgilendirirseniz .

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Şu aşamada üzülmenizi gerektiren bir durum bulunmuyor. Tahlil sonuçlarını değerlendirdiğimizde, hafif Hiperfenilalaninemi gibi duruyor  bebeğinizin sonuçları. Eğer bu düzeyde kalırsa  herhangi bir tedaviye gerek olmayacaktır. Ancak bu değerler 4 ün üzerine çıkarsa ya  medikal tedavi başlanabilir veya yakın takibe devam edilir. Diyete gerek olmayacağı görüşündeyiz bu değerler ile.Tabii bu konuda çocuğunuzu klinik olarak izleyen meslektaşlarımız da gerekli değerlendirmeyi yapacaktır.
Son olarak günümüzde fenilketonüri yönünden tedavi seçenekleri artmıştır. Telaş  edecek bir durum şu an itibariyle bulunmuyor.

Size ve bebeğinize sağlıklı günler dileriz.