Hiv Testi Için antikor test sonucumu gönderiyorum.

Hocam merhabalar yaklaşık olarak şüpheli korumalı cinsel ilişkimden(ağızdan korunmasizdi) 102 ve 120 gün sonra anti hiv Elisa testi yaptırdım. Test sonuçları negatif 102 gün sonra yaptirdigim testin sonuçlarını sizin ile paylaştım yaptirdigim hastanedeki mikrobiyoloji uzmanı testin antikorlara baktığını ve yeterli olduğunu söyledi ben yinede emin olamadigim için sizinle paylaşmak istedim bu konudaki anksiyetem maalesef çok arttı şuan 6.ay gecti suoheli cinsel iliski sonrasi

Tahlil.com Cevabı :

Gönderdiğiniz HIV test sonucu net  bir şekilde negatif. İlişki sonrası eğer HIV enfeksiyonuna yakalanılırsa, HIV'e karşı vücudun antikor oluşturması 3 hafta ile 3 ay arası bir süre alır. Yani ilişki sonrası en geç 3 ay sonra antikor oluşması yani HIV pozitiflik beklenir. Siz ise 3 aydan daha uzun bir süre 4. ay test yaptırmışsınız bu sürede de HIV Antikor  yani Anti HIV testinin negatif olması enfeksiyona yakalanmadığınız konusunda bilgi veriyor. Anksiyete yaşamanızı ve endişelenmenizi gerektiren bir durum yok zira sizde HIV enfeksiyonu kesinllkle bulunmuyor. Hastanede görevli uzmnan doktor meslektaşım da gereken bilgiyi vermiş size.Sonuç olarak HIV enfeksiyonunuz olmadığından emin olabilirsiniz. Ancak HIV yönünden anksiyetiniz devam ederse bu konuda bir psikiyatri uzmanından bundan kurtulmak için destek alabilirsiniz.
Sağlıklı günler dilerim.