Alzheimer Belirtileri Nelerdir?

04.07.2017 09:32 | Güncelleme: 26.05.2020 12:42
Hafıza kaybı olarak bilinen Alzheimer hastalığı yaşlı insanlarda çokça görülen bir hastalıktır.
Alzheimer Belirtileri Nelerdir?
A

Hafıza kaybı olarak bilinen Alzheimer hastalığı yaşlı insanlarda çokça görülen bir hastalıktır. Belirtileri fark etmek zaman alır çünkü sinir hücrelerinin ölümü yavaş yavaş gerçekleşir. Hastalığın ilerlemesiyle zihinsel, duygusal, fiziksel problemlerde kendini gösterir.

Kişi yer ve yön kaybı yaşar, günlük kullanılan eşyaların yerini kaybeder ve unutur,  bilgileri hatırlamakta güçlük çeker, doğum yerini, mesleğini, aile üyelerini unutur. Mesane ve bağırsak sorunu yaşarlar, depresyon eğilimindedirler, sık sık dengelerini kaybedip düşebilirler, saldırgan, huzursuz ve paranoyak davranabilirler.

Bu tür problemler yaşıyorsanız veya çevrenizde yaşayan tanıdığınız varsa doktora başvurmak fayda sağlayacaktır.  

Allerjik Rinit İle Sinüzit Sıkça Karıştırılmaktadır
İnatla alerji tedavisine cevap vermeyen kişilerde burun muayenesi yapılmalı, çocuklarda geniz eti, erişkinler de kıkırdak eğriliği, sinüzit olup olmadığı araştırılmalıdır.
Gripte Doğru Bilinen Yanlışlar
Grip; üst solunum yolu hastalığıdır. Virüslerin yol açtığı bu enfeksiyon kimi zaman insan sağlığını da ciddi oranda tehdit etmektedir.
Meme İltihabı (Mastitis) Nedir?
Her iki veya bir memenin  bir enfeksiyon yüzünden iltihaplanmasına denir.
Tavuk Karası Hastalığı Nedir?
Tavuk karası hastalığı görme bozukluğu ile seyreden bir göz hastalığıdır.
Yaz İshalleri Nedenleri Nelerdir?
Yaz sıcaklarında tüm canlıların su ihtiyaçları artar.Özellikle bu süreçte görülen ishal vakaları sıvı kayıplarını arttırması nedeniye sağlık yönünden sorunlar…
Erken Doğum Nedir? Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?
Gebeliğin 37’inci haftasından önce yapılan doğumlara erken doğum denilir. Erken doğumun çeşitli sebepleri olabilir.
Havalar Isındı Kene Vakaları Görülmeye Başlandı
Yazın gelmesiyle birlikte Kırım Kongo hastalığı da yine ülkemizde görülmeye başlandı.
Hava Kirliliği Kanser Yapabilir
Hava kirliliği; şehirleşme ve sanayileşme ile gelen bir problemdir. Hava kirliliğinin kuşkusuz sağlığımıza da önemli zararları vardor.Kanser de bu zararların arasında başı çekmektedir.
Uyurken Elleri Yastık Altına Koymak Omuz Ağrısı Yapar
Uyurken ellerin yastık altına konması, birçok kişide görülen bir alışkanlıktır.Ancak bu alışkanlık kimi zaman sağlık sorunlarına da yol açabilir.
Diş Ağrısı Nedir?
Diş ağrısı; diş çürümesi, diş minesinin aşınması, diş etlerinin iltihaplanması veya bunlara benzer sebeplerden kaynaklanır.Hemem herkeste görülebilen genel…
Saçkıran Nedir?
Saçkıran; saç diplerini etkileyen, oto immün bir bağışıklık sistemi hastalığıdır. Estetik yönden de her iki cins için önemli bir sağlık sorunudur.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com