Alzheimer Belirtileri Nelerdir?

04.07.2017 09:32 | Güncelleme: 26.05.2020 12:42
Hafıza kaybı olarak bilinen Alzheimer hastalığı yaşlı insanlarda çokça görülen bir hastalıktır.
Alzheimer Belirtileri Nelerdir?
A

Hafıza kaybı olarak bilinen Alzheimer hastalığı yaşlı insanlarda çokça görülen bir hastalıktır. Belirtileri fark etmek zaman alır çünkü sinir hücrelerinin ölümü yavaş yavaş gerçekleşir. Hastalığın ilerlemesiyle zihinsel, duygusal, fiziksel problemlerde kendini gösterir.

Kişi yer ve yön kaybı yaşar, günlük kullanılan eşyaların yerini kaybeder ve unutur,  bilgileri hatırlamakta güçlük çeker, doğum yerini, mesleğini, aile üyelerini unutur. Mesane ve bağırsak sorunu yaşarlar, depresyon eğilimindedirler, sık sık dengelerini kaybedip düşebilirler, saldırgan, huzursuz ve paranoyak davranabilirler.

Bu tür problemler yaşıyorsanız veya çevrenizde yaşayan tanıdığınız varsa doktora başvurmak fayda sağlayacaktır.  

Büllöz Pemfigoid Hastalığı Nedir?
Büllöz Pemfigoid, aslında bakteri ve virüslerle savaşması gereken bağışıklık sistemi unsurlarının, deri altına yerleşmesi ile bu dokularda iltihaplanmalar meydana getirmesinin bir sonucudur. 
Kedi Tırmığı Hastalığı Nedir?
İnsan ve hayvanların bir arada yaşaması bazı ortak hastalıklara neden olur.
Munchausen Sendromu Nedir?
Karl Fredrich von Munchausen Rus-Osmanlı savaşında komutan olarak görev yapan bir komutandır
Çocuklarda Kusma Görülünce Ne Yapalım?
Çocuklarda kimi zaman mevsimsel olarak kusma vakaları olabilir.Özellikle kreş, okul gibi toplu olarak bulunulan eğitim kurumlarındaki çocuklarda bu tür durumlarla sık olarak karşılaşılabilir.
Gilbert Sendromu (Gilbert Hastalığı) ve Bilirübin Yüksekliği
Gilbert Sendromu (Gilbert Hastalığı) indirekt bilirubin yüksekliği ile seyreden doğumsal ve ailesel bir hastalık olup nadiren görülmektedir. Kanda indirekt bilirübin yüksekliği…
Herakles Sendromu Nedir?
Herakles sendromunda baba öz evladına karşı nefret besler.
Gıda Zehirlenmesi Belirtileri Nelerdir?
Gıda zehirlenmesi; tüketilen besindeki zararlı bakterilerden dolayı yaşanan ağır mide ve bağırsak problemleridir.
MRSA Bakterisi Hayvanlardan İnsana Geçebilir
MRSA; antibiyotiğe karşı direnç gösteren bir bakteri türüdür. Bu bakteri vücutta normal olarak bulunduğunda semptoma sebep olmaz ancak; açık bir yaraya temas ettiğinde…
Ülkemizde En Sık Görülen Kalp Hastalıkları
Kalp hastalıkları; genetikten beslenmeye pek çok unsurun birleşmesiyle meydana gelen hastalıklardır. Ancak görülme sıklığının artması, önlemlerin de bir an önce alınması gerektiğini…
Mide Fıtığı (Hiatal Hernia) Nedir?
Diyafram kasındaki deliğin zayıf veya gergin olması nedeniyle midenin bir bölümü bu boşluktan göğüs bosluğuna çıkıntı yaparsa bu hastalığa  mide fıtığı adı verilir.
Beyaz Saçları Koparmak Beyaz Saç Sayısını Arttırır mı?
Pigment, renk hücreleridir. Saçın, tenin, gözlerin rengini veren renk pigmentleridir. Bu pigmentlerin rengi genlerde şifrelenir ve hücreler tarafından oluşturulur. Ancak çevresel…
Alzheimer Hastalığına Yakalanmadan Tedbir Almak Neden Önemlidir?
Alzheimer; nörolojik bir rahatsızlıktır, demansın bir türüdür. Genetik ve çevresel pek çok faktör bu rahatsızlığa sebep olabilir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com