Serinlerken Kalbinize Dikkat Edin

16.08.2017 10:49
Sıcak havanın hakim olduğu yaz günlerinde serinlemek için farklı yöntemler mevcuttur
Serinlerken Kalbinize Dikkat Edin
A

Sıcak havanın hakim olduğu yaz günlerinde serinlemek için farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerin ortak özellikleri soğuk etkiye sahip olmalarıdır. Klima kullanmak, buz banyosu yapmak, soğuk duş almak gibi. İlk anda insanın hoşuna giden ve müthiş serinlik hissi veren bu alışkanlıklar, kalp hastalıklarını tetiklemekte ve ölüme kadar sonucu götürmektedir. Peki bunun sebebi nedir?

Terlemiş olan vücut, bir anda soğuğa maruz kaldığında bunu bir tehdit olarak algılar. Önlem almak için hemen kendini ısıtmaya çalışır. Isıyı yükseltmek için maksimum performans sağlar ve bu da kalbi çok yorar. Zaten var olan kalp hastalığı atak yapar ve serinleme hevesi kalp krizi ile sonuçlanabilir.

Aşırı sıcak hava da kalp krizinin tetikler. Bu sebeplerden dolayı yaz aylarında mutlaka doktor kontrolü yapılmalı ve ilaç dozları ayarlanmalıdır. Bunun dışında eğer hayat koşulları el veriyorsa, kalp hastaları öğlen sıcaklarında dışarı çıkmamalı, aşırı hareketlilikten kaçınmalıdırlar.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Gripte Doğru Bilinen Yanlışlar
Grip; üst solunum yolu hastalığıdır. Virüslerin yol açtığı bu enfeksiyon kimi zaman insan sağlığını da ciddi oranda tehdit etmektedir.
Meme İltihabı (Mastitis) Nedir?
Her iki veya bir memenin  bir enfeksiyon yüzünden iltihaplanmasına denir.
Hamilelik Döneminde Tansiyon Yükselmesi İnme Olasılığını 40% Arttırıyor
Hamilelik döneminde yüksek kan tansiyonu, annelerin hayatlarını ömür boyunca inme, veya iskemik beyin-damar hastalığı riski yaratmaktadır.
Tavuk Karası Hastalığı Nedir?
Tavuk karası hastalığı görme bozukluğu ile seyreden bir göz hastalığıdır.
Yaz İshalleri Nedenleri Nelerdir?
Yaz sıcaklarında tüm canlıların su ihtiyaçları artar.Özellikle bu süreçte görülen ishal vakaları sıvı kayıplarını arttırması nedeniye sağlık yönünden sorunlar…
Erken Doğum Nedir? Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?
Gebeliğin 37’inci haftasından önce yapılan doğumlara erken doğum denilir. Erken doğumun çeşitli sebepleri olabilir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com