Yaban Mersini Şeker Hastalarının Umudu Olabilir

Yayın Tarihi : 2018/04/29 00:02 • Güncelleme Tarihi : 2018/04/29 00:02 •
Uzmanlar yaban mersininin şeker hastalığına iyi geldiğini belirtiyorlar
Yaban Mersini Şeker Hastalarının Umudu Olabilir

Uzmanlar yaban mersininin şeker hastalığına iyi geldiğini belirtiyorlar. Bazı yörelerde çay üzümü olarak da bilinen yaban mersini aynı zamanda şişmanlık için de doğal bir çözüm olabilir. 
Montreal Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyelerinden Pierre Haddad, bir süreden beri üzerinde çalıştığı bilimsel araştırması ile ilgili yaptığı açıklamada, yaban mersini suyunun şeker hastası farelerde hastalığın ilerlemesini durdurduğunu söyledi.
Yaban mersini suyunu, aynı meyvenin yapraklarından elde ettiği bir bakteri ile transformasyona tabii tuttuğunu anlatan Profesör Pierre Haddad, bu sayede son derece gelişmiş ve etkili bir antioksidan bulduğunu belirtti.
Elde ettiği antioksidanı, ileri derece şeker ve şişmanlık hastası olan fareler üzerinde denediğini ifade eden Haddad, farelerdeki kritik değerlerde seyreden kan şekeri seviyesinin normale döndüğünü ve ayrıca şişmanlığın ilerlemesinin de yavaşladığını kaydetti.
Profesör Haddad, yaban mersini suyunun kan şekeri seviyesi ve şişmanlığı önlemesinin bilimsel değerlerini belirleyebilmek için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu ve bu aşamanın tamamlanmasının ardından denemenin insanlar üzerinde yapılacağını sözlerine ekledi. 

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?