16 yaşında bir erkeğim kan tahlili yaptırdık ve aso 330 çıktı demir, b12 eksiklikleri çıktı.Benim size sorum aso yüksekliği ne kadar sürer ve nedir

Öncelikle Merhaba Hocam...Ben 16 yaşında bir erkeğim kan tahlili yaptırdık ve aso 330 çıktı demir, b12 eksiklikleri felanda çıktı.Benim size sorum aso yüksekliği ne kadar sürer ve nedir boyun kısmımdada lenf bezleri mevcut boğazımda bademcik taraflarında küçük kırmızı şişlikler mevcut bunlar aso yüksekliğinden mi kaynaklanıyor ?? rnşimdiden teşekkürler :)

Tahlil.com Cevabı :

ASO değeriniz yüksek.Streptokok adlı bakterinin yol açtığı  enfek­siyonunun ardından Anti Streptolizin O  üre­timi meydana gelir.
Kanda yüksek oranda ve sürekli antistreptolizin-0 bulunması vücudumuzda streptokokların yol açtığı ve  uzun süredir yerleşmiş olan bir enfeksiyonu  gösterir.
ASO yüksekliği ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....