2.000 KOLONİ KOAGÜLAZ NEGATİF STAFİLOKOK,E.COLİ ÜREDİ. KONTAMINASYON, TEKRARI UYGUNDUR 1 aylık bebegimizin sonucu hocam ne yapmamız gerekiyor?

Kültür: 2.000 KOLONİ KOAGÜLAZ NEGATİF STAFİLOKOK,E.COLİ ÜREDİ. KONTAMINASYON, TEKRARI UYGUNDUR 1 aylık bebegimizin sonucu hocam ne yapmamız gerekiyor?

Tahlil.com Cevabı : Bu kültür sonucuna göre bir enfeksiyondan söz edemeyiz.. Kontaminasyon bulaş anlamına gelir.Bebeğin bezinden veya cildinden bir bulaş sonrası bu bakteri üremiş olabilir.Bu durumda ikinci bir idrar kültürü örneği vermeniz uygun olacaktır.