20gün önce beta hcg: 63.41 çıktı,1 hafta sonrasında:103.7 çıktı adetim normal gününde oldu ve bitti.Dün şiddetli bel ağrısı baş dönmesi ve mide bulantısı şikaye

Merhaba 21 ekim beta hcg 63.41 çıktı 29 ekim de 103.7 çıktı adetim normal gününde oldu ve bitti.11 Ekim, 15 Ekim.Hamilelik için hiç şüphe etmedim 18 inde yeniden başladı hiç olan bir şey değildi ve hala devam ediyor 30 Ekim (bugün de) dün şiddetli bel ağrısı baş dönmesi ve mide bulantısı şikayeti ile hastaneye gittim orada yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler ,yatmam gerekiyormuş şimdi gebe miyim?

Tahlil.com Cevabı : Bhcg değerine bakılırsa gebelik oluşmuş ancak sağlıklı bir şekilde ilerleyememiş.Normal bir gebelikte iki gün ara ile bakılan bhcg değerinde en az iki kat artış göstermiş olması gerekmektedir fakat bu sizde görülmüyor.Bu da gebeliğin sağlıklı ilerleyemediğini gösterir.Genellikle kimyasal gebeliklerde bu şekilde gelişir.Kadın gebeliğin farkına bile varmaz ve normalden farklı bir adet kanaması ile gebeliği sonlanır.Kimyasal gebelik ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın...
Hastanede muayene sonrasında size verilen bilgiler ve yönlendirmeler daha sağlıklıdır bu yüzden onların verdiği bilgiler doğrultusunda hareket etmeniz sağlığınız açısından daha doğru olur.