3-4 aydir ayda 1-2 kez tansiyonum 16-10' a cikti.Limonlu su yada sarimsakli yogurtla normale dondurdum

3-4 aydir ayda 1-2 kez tansiyonum 16-10' a cikti.Limonlu su yada sarimsakli yogurtla normale dondurdum.Ancak gecen gun dinlenir haldeyken tansiyonum 16-12 ye cikti.Ben de 1 hafta boyunca en az 2 saat arayla 34 olcum yaptim. Ortalama 119-83 cikti. Bu yukselmeler normal midir?Yukslince ne yapmaliyim

Tahlil.com Cevabı : Limonlu su ve sarımsak gibi garip tedavilerle boş yere vakit kaybetmeyin.En kısa sürede yüksek tansiyon nedenininin araştırılması ve tedavi için kardiyoloji doktoruna başvurn.