33 yaşında ve 19 haftalık gebeyim.13. haftamda rubella IGM test değerim 0-0,999 referans değerine göre 1,05 pozitif çıktı.testi başka bir hastanede tekrarladığımda isernrubella IGM ''<1,20 için negatif, 1,20-1,40 gray zone referans değerlerine göre 1,01 çıktı.rubella ıgg ise <10 negatif >=10 pozitif aralığında 6,46 çıktı.bu değerler hasta olduğumu görterir

MERHABA ben 33 yaşında ve 19 haftalık gebeyim.13. haftamda rubella IGM test değerim 0-0,999 referans değerine göre 1,05 pozitif çıktı.testi başka bir hastanede tekrarladığımda isernrubella IGM ''<1,20 için negatif, 1,20-1,40 gray zone referans değerlerine göre 1,01 çıktı.rubella ıgg ise <10 negatif >=10 pozitif aralığında 6,46 çıktı.bu değerler hasta olduğumu görterir mi ne yapmalıyım....

Tahlil.com Cevabı : Bu durumda doktorunuz Rubella Avdite testi isteyebiiir.Sadece bu verilere bakarak bir şey söylenemez.