78 gün önce riskli beraberlik yaşadım. HIV , hepatit ve kan testlerimi gönderiyorum.

Hocam iyi günler bunlar 75 gün ve 78 gün önce tanımadığım iki kişiyle beraberliğim oldu 4-5 gün sonra pen*simden yanma ve akıntı gelmeye başladı pen*simin ucu kızardı web den baktığım kadarıyla bel soğukluğu gonora almıştım daha sonra kendim bunun. İçin bir kutu ciprosid 500 mg aldım azaldı ama geçmedi sonra 1 doz tek şase idrar yolları antibiyotik toz içtim sonra 1 kutu sonra 1 şase toz daha içtim cipro daha aldım sonra 1 kutu daha aldım tam gecmeyince ürolajiye gittim oda bel soğukluğu gonora olmuşsun dedi tahlil yaptı 2 tane iğne ve bir kutu lenovat 500 mg bu lenovat 500 mg yani toplamda 4 çeşit 6 kutu antibiyotigi bir anda ara vermeden kullandım bitiminden iki gün sonra yani ilişkinin üstünden 40 gün sonra kadar şiddetli karın ağrısını ve ishal başladı iki haftadan sonra karın ağrısı azaldı ama 39 gün oldu geçmedi ve bu antibiyotiklerden öncede 9 ay kadar sivilce için roakutan denen bı ilacı kullandım web den araştırdığımda bu cipro denen ilacın birçok kişide aylarca geçmeyen ishal yaparak bağırsak florasıni bozduğunu gördüm dahiliye ye gittim oda baktı oda bağırsak florasıni bozmuş olabileceğimi söyledi tahliler temizdi ama içim rahat etmedi ürolajiye tekrar gittim 78. Gününde anti hiv ve diğer antileri ve sedimantasyon ve diğer gerekli tüm kanları verdim hepsi normal dedi doktor muhtemelen aşırı antibiyotik kaynaklı florayi bozmussundur dedi ama içim hala rahat değil 78 . Günde bu sonuçlar büyük oranla doğru cikarmi bu ishal belirtisi hiv belirtisi midir ishal hariç ve ilk şiddetli dönemindeki halsizlik harici bir sıkıntım olmadı ve bu iki ilişkiden bir tanesi sürekli bu işi yapan biriydi onuda aradım oda korkmuş test vermiş oda negatif çıktı diğer kişi ise arkadaşımın arkadaşıydı çok fazla cinsel birliktelik kurmayan birisi arkadaşım iyi tanıyorum ondan bir sıkıntı yok dedi ama halen içim rahat degil

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, sonuçlarınızı inceledik.Öncelikle HIV yönünden testinizi değerlendirelim. 4 Ocak tarihinde yaptırmışsınız. HIV, HCV ve HBS  testleriniz negatif çıkmış. Yani HIV, Hepatit B ve Hepatit C enfeksiyonu yönünden testleriniz negatif. Yani bir enfeksiyon yok. Bu nedenle 75 ve 78 gün önce yaşadığınız ilişki sonrası bu enfeksiyonlara yakalanmadığınız anlaşılıyor. Bu enfeksiyonlar yönünden içiniz rahat olsun. Testi de uygun zamanda yaptırmışsınız.
Ancak antibiyotik kullanımı konusunda bazı hatalarınız olmuş. İlişki sonrası pen*sinizde yanma şikayeti ilk olduğunda bir üroloji doktoruna başvurup ona danıştıktan sonra onun önerdiği ilaçları kullanmanız daha doğru olurdu. Gonore yani bel soğukluğunda pen*sten sarı ve sümükümsü bir akıntı olur. pen*s ucunda kızartı olduğunda başka enfeksiyonlar akla gelebilir. Ancak her durumda bunun için bazı mikrobiyolojik testler yapılmadan antibiyotik kullanmak doğru olmaz.Bu nedenle tahlil yaptırmadan Ciprosid ve ted doz şase antibiyotik kullanmanız doğru olmamış. Muhtemelen monural adında etken maddesi fosfomisin olan bir ilaç kullanmışsınız, bu ilaç daha çok kadınlarda idrar yolu enfeksiyonlarında kullanılır. Ancak yine de tahlil yapılmadan kullanılması doğru olmaz.
Ardından tekrar cipro ilacı da almışsınız.Ardından doktor da yazmış ilaç. Sonuç olarak kısa zaman içinde 4 çeşit 6 kutu antibiyotik almışsınız. Bu vücudu yorduğu gibi belirttiğiniz gibi barsak florasını da bozup ishal yapabilir.Bu kadar antibiyotik karın ağrısı ve bir çok yan etkiye de sebep olabilir.Bu nedenle olduğunuz ishal asla bir HIV belirtisi olamaz. Zaten HIV testiniz de negatif.

Sonuç olarak HIV enfeksiyonu ve diğer hepatit enfeksiyonları (Hepatit B ve C yönünden) içiniz rahat osun. Ancak Anti HBS testiniz negatif bu Hepatit B ye karşı koruyuculuk olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle Hepatit B aşısı olmanızı öneririz. Bu tür ilişkilerde HEPATİT B de cinsel yolla bulaşabilmektedir.

Diğer tahlil sonuçlarınızda ise kayda değer bir sorun yok. Ancak idrarda yanma, idrara sık çıkma, pen*s ucunda ağrı ve akıntı var ise aşağıdaki tahlilleri yaptırmanızı öneririz. Eğer bu tür bir şikayetiniz yok ise tahlil yaptırmanıza gerek yok.

iDRAR KÜLTÜRÜ
ÜRETRAL AKINTI KÜLTÜRÜ (Mycoplasma ve Üreaplasma yönünden)
ÜRETRAL AKINTI MİKROSKOPİSİ

Geçmiş olsun dileklerimizle,