90. Günde yapılan HIV testine güvenebilir miyim ?

Yayın Tarihi : 2024/07/05 20:43 • Güncelleme Tarihi : 2024/07/05 23:04

Öncelikle selamlar hocam ben iliskiden tam 90. Günde özel bir hastanede 3. Nesil Antikor Anti Hiv kemiluminesas veya benzeri testen yaptırdım ve bu test negatif geldi 90. Günde yapılan teste güvene bilirmiyim ? Kimi 6 ay 1 sene diyor **yani 90. Günde bu negatiflik positife dönme ihtimali varmıdır? İlla 6. Ay bida test gereklimi###Bi diyer sorum bu testen 3 veya 5 yıl önce süpheli ilskim olmustu bu yaptırdıgım 3. Nesil antikor testi bu 5 yıl önceki iliski icin hiv olup olmadını saplarmı yoksa bu iliski icin baska testmı yapmak lazım??!!!!CÜNKİ PARNERİME KORUNMASIZ an*l İLİSKİ YAPMISTIM !!!!! yani bu iliski teste gec cıkar valan diye sordum?***Sonuc olarak bida teste gerek varmı .yoksa bende kesinlikle hiv yok denebilirmi ??*Atlamadan cevaplamanızı temeni ediyorum.


Tahlil.com Cevabı :

90. Günde özel bir hastanede 3. Nesil Antikor Anti Hiv kemiluminesas veya benzeri testen yaptırmışsınız  ve bu test negatif gelmiş.
 90. Günde yapılan teste güvenebilirsiniz.Bu testin yani negatif çıkan sonucun pozitife dönme ihtimali yoktur.Ayrıca 6. ayda test yaptırmanıza gerek yoktur.
Bu yaptırdığınız antikor testi ve sonucun negaitf olması 3 veya 5 yıl önceki ilişki sonrası da HIV enfeksiyonuna yakalanmadığınızı kanıtlar.
Sonuç olarak bir daha test yaptırmanıza gerek bulunmuyor ve verdiğiniz bilgilere göre sizde kesinlikle HIV bulunmuyor. İçiniz rahat olsun.

Sizin de benzer bir sorunuz varsa uzmanlarımıza 7/24 sorunuzu sorabilirsiniz.
Tıklayın, Hemen Sorunuzu Sorun.


Bu Gönderiye 0 Adet Yorum Gelmiş
?