HIV ve Epilepsi ilişkisi

Hocam benim 2 sorum var.1. Sorum benim İLİSKİDEN Sonra Özel hastanede 90. Günde ANTİ HİV(kemiluminesas veya benzeri) test sonucum 0,284 Nonreaktif geldi sorum su ki bu 90. Gün icin kesin sonucmudur? Yada kesinlik icin PCR test yaptırmalımıyım? Cünki pcr virüsün kendine bakıyormus benim yaptırdıgım ise sadece antikora bakıyormuş***YANİ ben pcr test yaptırcam diyelim 90. Günde Antikor testinde negatif gelenn sonuc sonrasında PCR TESTİNDE positif gelebilirmi?Bu arada hebatit ve sifilis testimde negatif2. SORUM hocam 90. Gün testine yazdım size iliskiye girdigim eski parnerimde olmustu bi ara ANTİ HİV KEMİLEMİNESAS testinden sonucuda 0,13Gelmisti simdi sorumda su partnerim EPİLEPSİ Hastası ve ben hep acaba onda hivmi var diye düsünüp duruyorum Testlerin sonucunu yazdım size **MERAK ETİGİM EPİLEPSİ ile HİV arasında baglantı olurmu yani hiv epilepsi vibi seylere neden oluyormu DİREK.????Veya böyle vakalar varmı yaygınmı?

Tahlil.com Cevabı :

Sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

1. Evet 90. gün ANTİ HİV(kemiluminesas veya benzeri) testinin negatif çıkması kesin sonuçtur. ANTİ HİV(kemiluminesas veya benzeri) testi negatif olanda asla PCR testi pozitif çıkmaz. PCR testi en yaygın olarak ANTİ HİV testi pozitif olduğunda bu testin doğrulaması ve takibi için yapılır. Sizde bu tür bir duurm söz konusu olmadığından boş yere PCR testi ile de kafanızı karıştırmayın.
2. sorunuzun cevabı da net. Epilepsi ile HIV arasında direkt veya dolaylı olarak bir bağlantı yok. Yani HIV epilepsiye sebep olmaz.Partnerinizde de HIV olmadığı anlaşılıyor.Bu tür vakalar da mümkün değildir.