Hiv Belirtileri

Merhabalar Yaklaşık 4 buçuk ay önce korunmalı şüpheli bir ilişkim oldu ve ilk ilişkimdi 14.gün hiv ultra duo 45. Gün hiv ultra duo 60. Gün anti hiv 90. Gün anti hiv ve 4. Ay anti hiv testi yaptırdım negatif sonuç aldım şuanda 1 aydır çene altımda 4,5 tane büyümüş lenf nodu var ve geçmiyor ilişkiden 1 gün sonra 2 gün boyunca çok sık idrara çıkmıştım 1 ay öncede göğsümde yoğun bir kas ağrısı oldu psikolojik olarak çok etkilendim kaldıramıyorum artık konuyu kapatanıyorum ne yapmam gerekiyor

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba lütfen HIV endişesini kafanızdan atıp konuyu kapatın. Uygun ve önerilen  zamanlarda testleri yaptırmışsınız. Net bir şekilde sonuçlarınız negatif ve HIV virüsü kanınızda yok. Bir daha lütfen test yaptırmayın. HIV testi negatif olan birinde HIV belirtisi de olmaz yani olmayan enfeksiyonun bir belirtisi olmaz.
Bu nedenle idrara çok çıkmanız ve/veya çene altındaki lenf nodları HIV belirtisi olamaz.
Çene altındaki lenf nodları bir diş enfeksiyonuna bağlı olabilir idrara çok çıkmanız ise idrar yolu enfeksiyonu göstergesi olabilir. Ama bunların hiç biri HIV ile uzaktan yakından ilişkili değil. Göğsünüzdeki kas ağrısını da HIV ile bağdaştıramayız zira önceden de belirttiğim gibi sizde HIV yok, olmayan bir şey de belirti vermez.
Ancak kafanızdan bu endişeyi atamıyorsanız psikiyatrik ve/veya psikolojik bir destek almanız gerekebilir.

Sağlıklı günler dilerim.