Adet bitimi gelen leke ve hamilelik

19 yasındayım sevgilimle adet dönemindeyken tamamen giyinik bir sekilde (ve camasirimda ped takiliydi) surtunme yasandi ayni zamanda pcos hastasiyim ve elleacnelle kullanıyorum kiyafet ustunden gebelik olma gibi bi durum olmayacagini biliyorum ama tecrubesizlikten kaynakli bir endise duyuyorum sızma olabilir mi diye surtunme yasandiktan sonra ilac kullandigim icin bu ay 3 gun erken adet gordum 6-7 gun surdu fakat adetim bittikten 4-5 gun sonra bugun bi kahverengi leke gördüm (az miktarda) devaminda yine sumuksu yapida gelmeye devam etti kahverengi akinti suan hafif karin agrim da var dunden beri de cok yogun kokulu seffaf bi akintim da mevcuttu stresten kaynakli olabilir mi cok stresli donemler geciriyorum ciddi derecede anskiyete sorunlarim var ya da hamilelik gibi bi durum söz konusu olabilir mi

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar içiniz rahat olsun hamilelik ihtimaliniz kesinlikle bulunmuyor. Zaten ilişki sonrası adet görmeniz gebelik olasılığını ortadan kaldırıyor. Adet sonrası kahverengi lekelenmeler doğal olabilir.Bunları bir hamilelik belirtisi olarak değerlendiremeyiz.Şeffaf akıntılarda doğurganlık çağındaki kadınlarda görülen olağan durumlardır. Hamilelik gibi bir durum belirttiğiniz durumda kesinlikle mümkün değil. Ancak aksiyete ile ilgili olarak gerekirse bir psikiyatrik destek almanız gerekebilir. Bu tür anksiyete sorunu yaşayanlar bazen olur olmaz bu tür durumlarda gereksiz yere gebelik endişesi yaşayabilmektedir.
Karın ağrınızın da bir çok nedeni olabilir ama hamilelik nedeniyle karın ağrınız olmadığını söyleyebiliriz.
İçiniz rahat olsun hamilelik gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. Sevgilerimizle sağlıklı günler dileriz.