Adet günü gerçekleşen şüpheli ilişki sonrası kanda gebelik testi 25 gün sonra yapılsa gerçek sonucu verir mi?

Adet günü gerçekleşen şüpheli ilişki sonrası kanda gebelik testi 25 gün sonra yapılsa gerçek sonucu verir mi? Bi sonraki adet dönemine 10 gün kalmış oluyor.

Tahlil.com Cevabı : İlişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme yaşanması durumunda yapılan gebelik testleri daha güvenilir sonuç verdiği için biz bu zamanlamaya göre yapılmasını öneriyoruz. Şayet normal adet kanaması görülür ise gebelik riski ortadan kalkmış olur.