Anti hiv 0.121 Anti hcv 0.031 Hbsag 0.321 Sonuç olarak nedir acaba

Kan testi verdim belirli rahatsızlıklarım olduğu için detayli kan. Testi yapıldı hiv testi yapıldı ben sarılık miyim yoksa. Hiv miyim lütfen detaylı cevab alabilirmiyim tahlil sonuçlarını eklicemAnti hiv 0.121Anti hcv 0.031Hbsag 0.321Sonuç olarak nedir acaba

Tahlil.com Cevabı :

İçiniz rahat olsun. Sizde ne HIV var ne de hepatit. Anti HIV, Anti HCV ve HBSag değerleriniz negatif.
HIV değeriniz  0,121 çıkmış negatif yani normal.
HBS değeriniz 0.321 çıkmış negatif yani normal
HCV değeriniz 0,031 çokmış negatif yani normal.

Kesinlikle HIV  ve hepatit yönünde bir hastalığınız yok. Ancak Anti HBS değeriniz pozitif. Yüksek çıkmış.Bu da gayet iyi bir durum. Bunu da açıklayayım:

Sizde Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.
Bu sonuç iki nedene bağlı gelişebilir.
Aşağıda olası iki nedeni görebilirsiniz.

1.Daha önce Hepatit B aşısı olmuşsunuz.Olduğunuz aşıya bağlı olarak bağışıklık gelişmiş.Bu nedenle Anti HBS testiniz pozitif çıkmış.

2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş.

Her iki durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.

Sağlıklı günler dilerim.