Anti Hiv Testi 120.gün

120. gün anti hiv testi negatif tekrar yaptırmama gerek var mı 1 yıl geçti üzerinden kafamdan silemedim

Tahlil.com Cevabı :

Anti HIV testi HIV virüsüne karşı oluşan antikorların varlığını ortaya koyan bir testtir.  HIV antikorlarının ilişki sonrası 90. güne yani 3 aya kadar pozitifleşmesi uzayabilir. Sizin yaptırdığının 120. gün ise son derece yerinde bir süre, bu sürede yani 120. günde eğer HIV enfeksiyonuna yakalanmış olsaydınız antikorlar oluşur ve test pozitif olurdu ancak sizde gayet net bir değer  ile Anti HIV testiniz 0.159 çıkmış.
Sonuç olarak sizde HIV virüsü de antikoru olan Anti HIV da yok.
Bir daha test yaptırmanıza da gerek bulunmuyor söz konusu ilişkiye istinaden. HIV endişesini kafanızdan tamamıyla silebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.