Aort yetmezliği ve romatizmam var

Hocam 32 yaşındayım tahlillerimin sonunca Alanin Aminotransferaz değerim 80 çıkmış.Aort yetmezliği ve romatizmam var 1.81 cm boyum 97 kilom kullandığım ilaçlar Salazopyrin 500mg. Norvasc 10 mg Beloc 50mg Delix 10 mg Colchicum kullanıyorum(İlaçlarımı yazmamı istemiştiniz) Teşekkür ederim. iyi günler

Tahlil.com Cevabı : Evet hastalığınız ve kullandığınız ilaçlar sonucu ALT değeriniz yükselebilir. Ancak Gastroenteroloji uzmanınca muayene edilip ek tetkikler yapılması uygun olacaktır..