AST 54, ALT 218 U/l Karaciğerle bir alakası var mı?

kan sonuçlarımda; Test Sonuç Birim Refarans Aralığı ALT 54 U/L <41 ALT 218 U/L <37 Ne Anlama Geldiğini Öğrenebilir miyim? Karaciğerler Bir Alakası Var Mı?Şimdiden Teşekkkür ederim...

Tahlil.com Cevabı : Karaciğer enzim testleriniz yüksek. Bir gastroenteroloji uzmanına danışmanızda fayda var.

a********** :

sonuç- referans kolestrol 237- 92-200 trigilerisit 198 50 -150 HDL koles. 46 50- LDL, Kole(Direkt) 164 50-130 Lökosit (WBC) 11,84 3,8-1 glukoz 105- 70-100 eşim 44yaşında-tansiyonu yüksek?

Cevap:

Kolesterol ve trigliserit değerleri yüksek, bu konuda düzenli egzersiz ve diyet ilk aşamada bunları düşürmede etkili olacaktır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.