B 12 testimizin referans aralığı 126.5 - 505 bizim değerimiz 778 ama sizin yazınızdaki referans aralığı 7 günden büyükler ?

B 12 testimizin referans aralığı 126.5 - 505 bizim değerimiz 778 ama sizin yazınızdaki referans aralığı 7 günden büyükler ve yetişkinlerde:220-940 pg/ml hangisini baz almamız gerekiyor birde hocam yukarıda yazan hastalıklardan başka bir nedeni yok mu dur bu yüksekliğin. bu arada çocuğum 6.5 aylık

Tahlil.com Cevabı : Tahlil.com'da özellikle belirtiğimiz bir şey var.Bizdeki veriler genel olarak bilgi verir.Ancak tahlillerin referans değerlerini değerlendiriken önemli olan, testin çalışıldığı laboratuvarın sonuç raporundaki değerler olmalıdır.Sizin sonucunuz testi yapan laboratuvarın belirttiği normal değerler için, sorun yok.