Bebeğimize idrar kültürü yapıldı. inceleme sonucunda şöyle yazıyo:100.000 koloni esbl neg.e.coli üredi.Bu enfeksiyonun çözümü sünnet mi?

1 aylık bir erkek bebeğimiz var. idrar kültürü yapıldı. inceleme sonucunda şöyle yazıyo:100.000 koloni esbl neg.e.coli ve tahlil sonucunun altında da 12 tane antibiyotik ismi var bunlarn üçüne az duyarlı diğerlerine duyarlı yazmş.biz ne kullanıcaz ilaç olarak ve bu enfeksiyonun kesin çözümü sünnetmi?

Tahlil.com Cevabı : Enfeksiyonun çözümü tabii ki sünnet değil.Bakteriyel bir enfeksiyon ve şu anda antibiyotik tedavisi gerekiyor. Antibiyogram raporuna göre duyarlı çıkan antibiyotiklerden birisini doktorunuz önerecektir.Enfeksiyon geçtikten sonra önümüzdeki günlerde tekrarlarsa arka arkaya, bir de üroloji uzmanın başvurun.Sünnet konusunda size gerekli bilgiyi verecektir.