Ben ilişkiden 14 gün ve 18 gün sonra idrarda hamilelik testi yaptım?

Ben ilişkiden 14 gün ve 18 gün sonra idrarda hamilelik testi yaptım ikiside negatif çıktı ikinci çizgi silik bile yoktu dikkatli inceledim. Ama hala adet olmuyorum hamile miyimdir?

Tahlil.com Cevabı : Normal adet olanız gereken zamandan 1 hafta sonra yapmanızı öneririz..

n********* :

Merhaba gecen ay klinik gebelik gecirdim hastaligimla beraber sonlandi. Bu ay yumurtlama donemini denk getirdim bugun adet olmam lazim ama dunden beri kahve leke gelio ve sol kasigimda agri oluyo sizce bu bulgulara gore hamile olma ihtimalim var mi hamilelik testini ne zaman yapmayalim. Teşekkürler

Cevap:

Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.