Beta HCG değerim 46,54 çıktı.Hamile miyim?

 Son adet tarhimin ilk günü 01-02-2013 olup adetimin gecikmesi üzerine dün test yaptırdım çıkan bhcg sonucu 46,54 çıktı ve sonuc pozitif dendi ama yinede kadın doğuma gidip ultrasonda daha emin olursunuz çok yeni dediler.sonucu degerlendirirmisiniz.bide doktora gitmek için ne kadar beklemeli

Tahlil.com Cevabı : Beta HCG sonucunuz hamilelik lehine. Önümüzdeki hafta doktora gitmeniz uygun olacaktır.

K*********** :

Bir hafta önce beta hcg degerım 158 cıktı doktor hamilesin dedi hesaplara gore 4 5haftalık oluyor fakat dun doktora gıttım ulturasonda gordu 3bucuk haftalık dedı bu kadar kucuklen karından yapılan ultrasonda gozukmesı normalmı kafam karıstı kac haftalık hamıleyım

Cevap:

Elimizden geldiğince Tahlil.com olarak ziyaretçilerimizi uyarıyoruz.Gebelikte Beta HCG değerinden çok ultrason muayenesi çok daha değerlidir diye.ޞu aşamada hamilleiğin keyfini çıkarmaya bakın, beta HCG değerlerine ve gebelik haftasına çok takılmayın.Doktorunuz gerekli bilgileri verecektir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.