Beta HCG yükselişi

Adetimden 6 gün öncesinde erken gebelik testinde pozitifi gördüm adetime 4 gün kala beta hcg 87,9 çıktı,. Adetim 3 gün gecikti bugün beta 2263 çıktı bu yükseklik sebebini merak ettim normal bir durum mu bu kadar katlaması bilgilendirme için teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı :

Beta HCG değerleri gebeliğin başlangıcında katlanarak yükselir. Normal ve sağlıkılı bir gebelikte  beta-hCG düzeyi yaklaşık her 48 saat içinde ikiye katlanr.
Sizdeki bu yükselme de normal ve sağlıklı bir gebelik olduğu yönünde bilgi veriyor.Beta HCG Sonucunuz 7 günde 87 den 2263' e çıkmış. Bu da bir yükseliş ve katlanmayı gösteriyor.Ancak 2 gün sonra tekrar bir test yaptırabilirsiniz. 2 gün sonra bu değerin 4000 li rakamlara gelmesi gebeliğin olumlu seyri yönünde bilgi verecektir.