Sağ Ayak Bileğimde Şişlik Ağrı

Merhaba, sağ ayak bileğimde şişlik, ağrı ve yürüme esnasında güç kaybı (burkulma-dönme) mevcut. Şikayetlerimle ilgili MR raporu ekte yer alıp, sorunun ne olduğu ve önerilen tedavi yöntemleriyle ilgili yorumlarınızı rica ederim.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun. MIR sonucunuzu inceledik.Yaşadığınız burkulmaya bağlı ödem ve şişlik gözlenmiş MIR'da bu gözlenmiş. Ayrıca kireçlenmeye bağlı olarak da dejenerasyon ve kıkırdak yıpranmaları gözlemlenmiş. Bu durumda  ilk aşamada bir ortopedi doktoru tarafından tıbbi tedavi planlanması uygundur. İlk tedavi ilaçla olup su aşamada ameliyat veya bir cerrahi girişim gündemde değildir. Tedavinizin planlanması için bir ortopedi doktoruna başvurmanız ve onun önerileri doğrultusunda hareket etmeniz uygun olacaktır.