Bir sperm testi yaptırdım ama sonucundan bir sey anlamadım sonuçlar şöyle ;

Bir sperm testi yaptırdım ama sonucundan bir sey anlamadım sonuclar soyle yazıyor;materyal : ejakülat, materyal alım yeri laboratuar, abstinans ; suresi 4 gun, reaksiyon ( ph ) :: 8.4viskozite : normal, fruktoz ; 460.2 mg/dl 150-400, volüm : sperm miktarı : 1.5 cc, total spermatozoon, sayısı : (-) adet, lökosit : 100.000 /cc, eritrosit : negatif yorum : yapılan mikroskopik incelemede spermatozoon hücresi gorulmedi AZOSPERMİ bana bir acıklama yapabilmeniz mümkün mü bu ne demek oluyor sorun ne lütfen yada ne yapmam gerekiyor ?

Tahlil.com Cevabı : Normal bir sonuç değil.Sperm görülmemiş, bu durumda çocuk sahibi olmanız için bir üroloji uzmanına tedavi ve ileri tetkik için başvurun