Brucella tüp aglütinasyon testi yapıldı.Brucella aglütinasyon dilüsyon değeri 1/80 çıktı.Bu anlamlı mıdır?

Tahlil.com Cevabı : Brucella tüp aglütinasyon değerinizin 1/80 çıkması normal olarak kabul edilebilir.Türkiye koşullarında brucella tüp aglütinasyon dilusyon oranı 1/160 ve üstü değerler, Brucellosis (halk arasındaki deyimiyle peynir hastalığı) tanısında anlamlıdır.