Bulas Riski

1. Sorum hocam ANTİ HİV ( kemoluminesans veya benzeri ) test 4. Nesil testmidir?2. Bundan 25 gün önce sadece parmak yolu ile partnerimin (makat ve vajinasına) temas oldu Parmagımda yara falan yoktuVe ANTİ HİV ( kemoluminesans veya benzeri ) test sonucum 0,09 BİDE partnerimde ANTİ HİV test olmus onun SONUCU 0,13 YANİ bu sonuclar yeterlimi? 3.bu yaptırmıs oldugum testin 25 gün zarfında dogrulugu yüzde kactır?4. Bu parmak olayından virüs bulasırmı?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar;

Sizin anlattığınız şekilde sadece parmak yoluyla makat ve vajine teması ile virus  bulaşma ihtimali yoktur,  Parmağınızda yara olmadığınızı belirtmişsiniz,. Ayrıca sizin ve partnerinizin Anti HIV testiniz negatif çıkmış. Bu durumda bulaş olma ihtimaliniz sıfır görünüyor. Belirttiğiniz  bu sonuçlar yeterli görünüyor. Anlattığınız şekildeki temas olayında bulaş ihtimali yoktur.

Sağlıklı günler dilerim.