Cinsel ilişki zevk suyu sonrası hamilelik

Merhabalar. Nişanlım ile 25 şubat akşamı cinsel ilişkiye girdik. Vajina içine kesinlikle boşalma olmadı. Zevk suyu kaçma ihtimalini düşünerekten 26 şubat sabahı eczaneden ertesi gün hapı aldım içti. Nişanlımın tiroid hormonlarında bir sağlık sorunu var. Bundan ötürü de regl biraz düzensiz ve şu anda söylediğine göre 1 hafta geciktiğini söylüyor. Yarın gün içerisinde eczaneden hamilelik testi alıp test edecek. Sizce zevk suyu kaçmış ihtimalinden ötürü hamile kalma riski nedir? Ve ertesi günü hapı kullanmışken..

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, nişanlınız ertesi gün hapını uygun zamanda almış. İlk gün içinda alınan ertesi gün hapının koruyuculuğu % 98 dir. Bu da önemli bir orandır. Ayrıca vajina içine de boşalma olmadığını belirtiyorsunuz. Bu durumda hamilelik şansı çok çok düşüktür. Tiroid bezlerinde hastalık olanlarda adet düzensizliği olabilir belirttiğiniz gibi. Bizim görüşümüz zevk suyuna bağlı  hamilelik ihtimalinin pek mümkün olmadığı yönünde. Test için de 3-5 gün daha beklemenizi öneririz. Strese bağlı da adet gecikmeleri olabiliyor.
Adette gecikme 5 gün daha devam ederse tedbiren test yaptırabilirsiniz ancak önceden de belirttiğimiz üzere hamilelik şansı pek mümkün görülmüyor.

Sağlıklı günler dileriz.