Dış gebelik idrar testinde belli olur mu? Yani idrar testinde negatif çıktığı zaman herhangi bir gebelik söz konusu mudur ?

Hocam merhaba. Dış gebelik idrar testinde belli olur mu? Yani idrar testinde negatif çıktığı zaman herhangi bir gebelik söz konusu mudur ?

Tahlil.com Cevabı : Dış gebelik ne idrar ne kan testinde belli olur.Beta HCG değerlerindeki yüksekliğe rağmen ultrason muayenesinde kesenin görülmemesi sonrası kadın doğum doktorunca yapılacak muayene tanı konusunda yardımcıdır.