Dışarda 1 saat kalmış sperm ölür mü?

 Dışarda 1 saat kalmış sperm Ölür mü? Ikinci sorum ise dış ortamdan ele bulaşan sperm hamile bırakır mı? Mesela sperm dışarda 1 saat durdu Kıyafetten felan elimize değdi vajinaya sokulursa hamile kalınır mi

Tahlil.com Cevabı : Kuru yüzeyde spermlerin yaşam süresi oldukça kısadır(çarşaf,iç çamaşırı gibi).bu sebepten dolayı bahsetmiş olduğunuz şekilde gebe kalma söz konusu olamaz