Dogum kontrol yapi verdi ama hala regl olmadım?

Genelde reglim en fazla 4 5 gun gecikirdi. Bugün itibariyle 17 gun gecikti. Geçen hafta gebelik testi yaptırdım negatif çıktı. Geçen hafta perşembe günü ise kadın doğuma gittim vajinal ultrasonla bakti. Dogum kontrol yapi verdi ama hala regl olmad

Tahlil.com Cevabı : Bazen yumurta çatlayip atılmadığında yumurtlama kisti oluşur. Doktorlardan genelde doğum kontrol haplarıyla bu kisti yok etmek isterler. Doğum kontrol haplariniz bittikten sonra adet olmaniz beklenecektir.