Eşimin Spemiyogram (sperm testi) raporunu yorumlar mısınız?

30 yasındayım ve esimle bebek istiyoruz. bende rahim anamolisi mevcut Mr sonuçlarım uterus bikornuat olarak gözlemlendi hsg filmi sonuçlarında ise uterus didelfis olduğu söylendi. bir kere biyokimyasal gebelik gecirdim.Son gittigimiz doktor benim ameliyat olmam gerektiğini heri iki rahimin birlestirilmesi zorululuğunu anlattı ve testler istedi. hormon, seker, toksoplazma ve tİroiD testi yaptırdık sonuçlar normal değerlerde seker yüklemesinde birtek 2. saat sonrası 199 sonucu cıktı. bundan sonra esime spermiyogram testi yaptırdık. sonuçlarını gönderdiğim bu test yorumu yapmanızı rica edeceğim. hamile kalmamda sorun yaratacak bir durum varmı benim rahim bozukluğum dısında şimdiden sonsuz tesekkürler.Eşimin spermiyogram sonucunu yolluyorum.motilitehızlı hareketli %25yavaş ileri hareketli%5yerinde hareketli%5hareketsiz%651cc deki sperma 13,600,000total sperma 68,000,000vitalict %35who criterianormal yapı %58anormal yapı %42kruger strict criteriadeğerlendirilen spermatozoid sayısı 37normal yapı %13anormal yapı %87Yorum:ürolojik muaneye uygundurher sahada 3-4 yuvarlak hücre 1-2 lokosit görüldü eritosite görünmedi.sperma hücreleri sayı ve hareket bakımından düsükgözlendi. 3 saatlik inkübasyon sonucu normal dışı yaşaslama ve ya ölü sayısında artıs gözlenmedi.

Tahlil.com Cevabı : Eşinizin test sonuçları sonrası sperm testinin bi rüroloji uzmanınca da değerlendirilmesi önerilmiş.Sperm sayısında düşüklük gözlenmiş rapora göre.Ancak ben ciddi bir sorun göremedim sonuçta.Bu sperm raporuna göre çocuk olmasında sorun yok görüşündeyim.Ancak yine de en doğru kararı üroloji uzmanı verecektir.