Geri çekme yöntemi ile korunuyorduk içe boşalma olmadı.İlişkiden 9 gün sonra kanda beta hcg 1.20 çıktı.

İlişkiden 9 gün sonra kanda beta hcg 1.20 çıktı. Bugün adet olmama gerekiyordu ama olmadım. Testi tekrar etmeli miyim? Geri çekme yöntemi ile korunuyorduk içe boşalma olmadı ama yine de emin olmak istiyorum.

Tahlil.com Cevabı : Geri çekilme yöntemi tam koruma sağlamayacağı için gebelik riskiniz düşük de olsa var. İlişki sonrasında beklenen adet tarihinde gecikme yaşanması durumunda yapılan gebelik testi daha güvenilir sonuç veriri.Testi gecikme yaşanması durumunda tekrarlamanızı öneririz.Bu gibi endişeler yaşamamnız için ise doğum kontrol hapları,prezervatif gibi güvenilir doğum kontrol yöntemleri kullanmanızı öneririz.