Gonore miyim yoksa Candida mı?

Merhaba, 2 gün önce pen*simden beyaz ve sarı akıntı geldi. Sonrasında pen*simde acı ve içinde yanma hissettim. İki farklı ilişkide bulundum birisi düzenli görüştüğüm birisi diğeriyse 2.5 hafta önce görüştüğüm birisi. Düzenli görüştüğüm kişi aynı zamanda 3 hafta önce mantar olmuştu ve bende onu öyle kabullendim. Ancak şimdi bu durum yaşanınca mantar mıyım yoksa ikisinden birinden geçen bir bel soğukluğu mu bilmiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle geçmiş olsun.Sonuçlarınızı inceledik.İdrar tahlilinizde lökosit, eritrosit ve maya hücresi görülmüş. Bu sonuç normal değil. İdrar tahlilinde eritrosit görülmesi kanama göstergesidir, lökosit görülmesi ise enfeksiyon bulgusudur. İdrarda eritrosit ve lökosit birlikte görüldüğünde idrar yollarında bir enfeksiyon akla gelir. Maya hücresi de görülmüş. Bu da mantar enfeksiyonu bulgusudur. Yani sonuçlara göre Candida sınız. Bu bulgulara göre mantar enfeksiyonunuz var.
Ancak bu tahliller ile bel soğukluğu olup olmadığınız anlaşılamaz. Bel soğukluğu tamısı için akıntınızdan boyalı direkt mikroskopi ve gonore kültürü yapılmalıdır. Doktorunuz gerek görür ise bu yönde tahlil de yapabilir. Bu durumda öncelikle mantar enfeksiyonu yönündne tedavi olmanız ve tedavi sonrası şikayetlerinizde azalma olup olmadığına bakılmalıdır. Şikayetleriniz geçmez veya kısmen de olsa devam eder ise bir üroloji doktoruna başvurunuz. Gerekirse bel soğukluğu yönünden de inceleme yapacaktır.