Hamile Miyim - 2

Merhaba ben adet düzensizliği nedeniyle 6 aydır Diane 35 kullanıyordum 11 gündür kullanmıyorum bırakmıştım dün bir cinsel ilişki yaşarken daha içime girmeden prezervatif patladı içimde değildi ama girmek uzereydi 12 13 saat sonra hemen Ella içtim ondan önce de Diane içtim Diane içmeye devam etsem bir sorun olur mu hamile miyimdir

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba; düzenli olarak doğum kontrol ilacı kullanırken 11 gündür içmediğinizi belirtmişsiniz. Ancak önemli olan bu sırada adet olup olmadığınızı belirtmemişsiniz. Cinsel ilişki sırasında henüz birleşme olmadan prezervatif patlamış. Bu durumda zaten gebelik ihtimaliniz oldukça düşük. Ayrıca ertesi gün hapı kullanmışsınız ki bu hamilelik ihtimalinizi düşüren diğer önemli bir unsur. Doğum kontrol ilacı almanızın şu aşamada bir anlamı olmayacaktır. Hamilelik ihtimaliniz ise çok çok düşük olmakla birlikte takip edilmesi yerinde olcaktır.

Sağlıklı günler dilerim.