Virüs Bulaşma Soruları

1. Sorum hocam ben bundan 4 yıl önce bir süpheli iliskim olmustu bu iliskide ağızdan , vajinal, an*l ilişki yapmıstım korunmasız yaptığımda olmustu bu olaydan 4 yıl sonra hiv, sifilis,hepatit gibi testler oldum hata hivi, 2 defa oldum hepsi (negatif) artık an*l ve kondomsuz ilski yapmıyorum hala risk varmıdır testlere güvenip konuyu kapatıyımı?2.sorum da yeni sadece elim ve parmamı kullanarak partnerimin vajina ve makatına parmak la girip cıkma temas oldu parmagımda acık yara yoktu ve öpüsme ağızdan cinsel hicbisey olmadı sadece parmak teması bu olaydan virüs bulasması olurmu bidaha test yaptırayımı YOKSA KONUYU KAPATA BİLİRMİYİM ARTIK

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, sorularınıza sırayla cevap veriyorum.

1. 4 yıl önce bir süpheli iliskim olmustu bu iliskide ağızdan , vajinal, an*l ilişki yapmıstım korunmasız yaptığımda olmustu bu olaydan 4 yıl sonra hiv, sifilis,hepatit gibi testler oldum hata hivi, 2 defa oldum hepsi (negatif) artık an*l ve kondomsuz ilski yapmıyorum hala risk varmıdır testlere güvenip konuyu kapatıyım mı?

Korunmasız ilişkiden 4 yıl sonra yaptırdığınız testlerin hepsi negatif çıkmış. Bu durumda sizde aktif bir enfeksiyon olmadığını söyleyebiliriz. Bu enfeksiyonlar yönünden, test sonuçlarında da güvenerek gönül rahatlığı ile konuyu kapatabilirsiniz.

2.Sadece elim ve parmamı kullanarak partnerimin vajina ve makatına parmak la girip cıkma temas oldu parmağımda acık yara yoktu ve öpüsme ağızdan cinsel hiç bir şey olmadı sadece parmak teması bu olaydan virüs bulasması olur mu bir daha test yaptırayım mı?

Belirttiğiniz bir ilişki ile parmak teması ile cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon bulaşma  ihtimali bulunmamaktadır. Bir daha test yaptırmanıza bu ilişki sonrası gerek bulunmamaktadır.

Sağlıklı günler dilerim.