Hamilelik Ne Zaman Oldu net olarak?

Hocam merhaba genel olarak merak ettiklerim 1- 30-35 günde 1 adet gören kadının 35. Günde yumurtlaması olur mu? 2- Adetten 1 gün önce yumurtlama olur mu? (Ertesi günü adet olunmuş ise)3- adetten 1 gün önce yaşanılan korunmasız ilişkiden ertesi günü adet olunursa spermlere ne olur? İşlevini kaybeder mi?4- adetten 1-2 gün önce yumurtalara neler olur? İşlevi devam eder mi?6 5- hangi durumda adetten 1 gün önce yumurtlama olur?- 11 ağustosta olan adetten 30-35 günde 1 adet olan biri 14 eylülde yumurtlar mı? 11 ağustos adet tarihimden sonra 14 eylülde korunmasız ilişki yaşadım ertesi günü adet oldum (beklediğim tarihti takvime göre 30-35 günde bir olurum son zamanlar 35) sancılı şekilde ve ilk gelişinde iç çamaşırımdq yoğun koyu kan vardı. (Saatler sonra bile olabilir cünkü gece yarısıydı. İlk ilişkim değil) sonrasıda 15 eylülden sonra 27 eylül 1 ekimde (hatırladıklarım bunlar) korunmasız ilişkim oldu. ekimde benim beklediğim tarih 20 ekimden 9 gün sonra test yaptım ve hamile olduğumı öğrendim. 30 ekimde doktora gittiğimde 4+1 günlük hamilesin dedi doktor. Betamda 3275di. Şimdi 16 haftalığım 15 eylüle göre 1 hafta gec olduğu için doktorum adet tarihimi 22 eylüle attı. Gec yumurtlama olmuş olabilir dedi. Benim merak ettiğim hamileliğim 14 eylülden mi? Yoksa 15 eylülden sonra yani adet sonrası yaşadığım ilişkiden mi? 22 eylüle atmış olması demek 22 eylül sonrası hamile kaldığımı mı gösterir? 14 eylül tarihli ilişkimden şüphelenmeli miyim? Yoksa 14ne dair bir ihtimal yok mudur? Net cevaplarsanız çok sevinirim.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, sorularınızı sırayla cevaplıyorum.
1- 30-35 günde 1 adet gören kadının 35. Günde yumurtlaması olur mu?
Hayır olmaz. yumurtlamanın tahmini olarak 14. gün ile 17. gün arasında olması beklenir.
2- Adetten 1 gün önce yumurtlama olur mu?
Hayır bu süreçte yumurtlama olması beklenmez daha  önce olması beklenir, örneğin adetten 14 gün önce yumurtlama olması beklenir.Tabii ki bu süreç kişinin adet döngüsüne göre bir kaç gün oynar ama asla  adetten 1 gün önce yumurtlama olmaz.
3.Adetten 1 gün önce yaşanılan korunmasız ilişkiden ertesi günü adet olunursa spermlere ne olur?
Spermler vajinada 4-5 gün canlılığını korur. Fakat canlılığını korusa da yumurtlamaa kadar canlılıklarını yitirir.
4- Adetten 1-2 gün önce yumurtalara neler olur? İşlevi devam eder mi?
Daha önce de belirttiğim gibi adetten 1-2 gün önce yumurta varlığından söz edilemez.
5. Hangi durumda adetten 1 gün önce yumurtlama olur?
Böyle bir durum söz konusu değildir  ve yumurtlama bu süreçte olmaz.

Hamileliğiniz muhtemelen hangi tarihli ilişkiden olduğu sorusuna çok net bir cevap veriyorum.Hamileliğiniz kesinlikle 15  Eylül sonrası yaşadığınız bir ilişkiye bağlı olmuş. 14 Eylül tarihli bir ilişkiden hamile kalmış olmanız mümkün değildir.14 Eylülle ilgili bir şüphe duymayın.

Sağlıklı bir hamilelik dilerim.