Benim net olarak öğrenmek istediğim şey ne zaman hamile kaldığım.

Merhaba Hocam. Benim net olarak öğrenmek istediğim şey ne zaman hamile kaldığım. Son adetim 15 eylülden saatler öncesinden korunmasız ilişki yaşadım. 15 eylül adet takvimime göre beklediğim bir zamandı. Adet diyorum cünkü sancılı ve ilk gelişinde bile iç çamaşırımda fazla kan vardı. (İlk ilişkim değil). Daha sonrası ekim ayında adet görmedim. Hesaplamalarıma göre beklenen adetimden 9 gün gectikten sonra test yapıp hamile olduğumu öğrendim. Şuan ise 15+2 haftalığım doktorum son adet tarihime göre 1 hafta geride olduğum için adet tarihimi 22 eylüle attı. (Adetlerimde 30-35 günde 1dir.) Şimdi merak ettiğim 14 eylül tarihli ilişkimden mi yoksa adetim bittikten sonra ki yaşadığım ilişkimden midir bu hamileliğim? Eğer ki 14 eylülden olabilirse 3 hafta fark normal midir? 14 eylülden Değilse de başlıca sebeplerinden bahseder misiniz? Benim için net cevaplarınız çok önemli şimdiden çok teşekkür ederim. ( İlk kontrole gittiğimde 30 ekimde 4+1 günlüktü hamileliğim ve beta 3275di)

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, sorunuza net bir şekilde cevap veriyorum. 14 Eylül tarihli ilişkiden hamile kalmış olamazsınız. Zira hemen ardından adet görmüşsünüz. Kafanızda yerleşme kanaması şüphesi de olmasın 15 Eylül için ilişkiden saatler sonra bu kadar kısa süre içinde  yerleşme kanaması mümkün değildir.
Adet döngünüzün 30 ile 35 günde bir olduğunu belirtiyorsunuz. Bu durumda  tabii ki bir kaç gün öncesi ve sonrasında sarkmak kaydıyla 25 Eylül ve sonrasında yaşadığınız bir ilişkiye bağlı hamile kaldığınızı öngörüyorum. Buradan da anlaşılacağı üzere doğurganlığınız 25 Eylül ile Ekimin ilk haftasında bulunmaktaymış.Beta HCG değeriniz de  ( 30 Ekim tarihli ) bunu desteklemektedir.

Sonuç olarak kafanızdaki '' Şimdi merak ettiğim 14 eylül tarihli ilişkimden mi yoksa adetim bittikten sonra ki yaşadığım ilişkimden midir bu hamileliğim?'' sorunuzun cevabı son adetiniz bittikten sonraki yaşadığınız ilişkiden hamile kalmışsınız.

Sağlıklı bir gebelik dilerim, sevgilerimle...