Hamilelik riski var mı? 2 sorum var.

Kocam öncelikle kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim 1. SorumHocam nişanlımla hiçbir kıyafetimiz yokken çıplakken sürtünme yoluyla ilişkiye girdik hiçbir şekide boşalma olmadı fakat pen*sim sürekli vajina girişinde veya vajina girişine çok yakındı boşalma olmadan ilişkiyi bitirdik ve ilişkiyi bitirdiğimde farkettim ki zevk suyu gelmiş ve bu zevk suyu vajinanın içine de girmiş olabilir muhtemelen de girmiştir öyle düşünüyorum çünkü çok yakındım bu sıvı içeri girdiğine de eminim hamilelik riski varmıdır edindiğim bilgilere göre vajina duvarına ordan rahme gidene kadar vasinal asit tarafından ölür canlı kalmaz diye biliyorum ama uzmanına size sormak istedim ve sizi rahatsız ettim 1-2 damla zevk suyu vajina içine girdiğinde risk varmıdır herhangi bir boşalma olmadı sadece ön sevişmeden gelen 2-3 damla zevk suyu girdi2.sorum hocam bir diğer günde hiçbir şekilde cinsel organlar birbirine değmişti fakat parmağıma 2-3 damla zevk suyu bulaştı ve bende unutarak hiç zaman geçmeden vajinanın içerisine kadar soktum bu durumdan da hamile kalma riski varmıdırNot: her iki durumda da yumurtlama dönemindeydi adet 1 hafta gecikti şuan ama geçen aya göre gecikti bazı aylar 30 günde regl oluyor bazı aylar 40-45 günde düzensiz son 3 adetini 30 günde oldu 3 ay önceki bir kaç adeti 40 gün civarında olduydu

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, 2 sorunuzu da sırayla cevaplıyorum.

1.Zevk suyu ile hamilelik boşalma olmadıkça son derece düşük bir ihtimaldir. Bu düşük hamilelik ihtimalinde de erkeğin cinsel organının vajinaya girmesi  yani normal bir cinsel ilişki olması gerekir. Sizin ilişkiniz sürtünme yoluyla ve vajinaya cinsel organ girmeden gerçekleşmiş. Bu durumda hamilelik riski bulunmamaktadır. Zevk suyunda zaten meni ile kıyaslandığında çok çok daha az sperm hücresi bulunur ve bunların da vajina dışından vajinaya canlılığını koruyarak girmesi ve hamilelik oluşturması mümkün değildir.

2. Parmağa bulaşan zevk suyunun da parmağın vajina içine girmesi ile hamilelik oluşturma riski bulunmamaktadır. Kız arkadaşınızın adet dönemleri düzensiz geçiyor yazdığınıza göre. Bu dönem de uzayacak şeklinde görülüyor. Muhtemelen 1 haftaya kadar adetini görecektir. Adet gecikmesi 1 hafta daha devam ederse her ne kadar yazdıklarınıza göre hamilelik riski olmasa da tedbiren de olsa bir kadın doğum doktoruna başvurabilir. Doktor gerek görürse adet söktürücü bir ilaç verebilir veya bazı testler isteyebilir.

Sağlıkı günler diliyorum.