HIV bulaşına dair sorularım.

Hocam lütfen kusura bakmayın aynı konuları soruyorum ama bu sorumdan sonra bu konu hakında soru isareti kalmayacak artık inşallah kısa sekilde deyinmenize istedim seyleri yazdım konuyu ayrıntızına kadar defalrca yazdım zaten önceden.Anlatıgım parmak olayı ile ilgili son sorum1. Makata vajinaya parmak sokma ile hiv bulasmaz tamam onda bi sıkıntı yok ben eger Parmakmagımı o temas girip cıkma olayından sonra parmagımda partnerimden gelen kan azıma geldiyse veya yutuysam ve yahut burmuma temas eti ise bundan bulas olurmu?(Kanı yanlıslıkla yutuysam .)2. Partnerim testi yapmpmıstı hani 0,13 olan hiv testi bunu uaptırmadan önce 22 veya daha az sürede korunmasız iliskim oldu dedi yani partnerimde vşrüs var ise teste belli olmıyacak düzeyde ise henüs 0,13 lük degerden bana bulasırmı? 3. Bu parmak olayı sonrası ANTİ HİV (kemoluminesans veya benzeri) sonuc 0,09 Birim S/CO karar sınırı 0-1 BU TEST parmak olayı sonrası 23 gün sonra paptırdım dogru söylermi bu sürede bisey olsa idi? Yani yüzde 90 falan doğru mudur?4. 170 gün önce korunmasız yaptım iliski sonrası yaptırdıgım son test buANTİ HİV ( kemoluminesans veya benzeri) sonuc 0,09 Birim S/CO karar sınırı 0-1 Bu 170 gün olan korunmazız iliski den yapılan test kesin ve bu iliskiden dolayı birdaha tete gerek yok galiba?Su konulara bi kesin netice cevaptan sonra aklımda hic soru kalmayacak özelikle ilk 3 soru icin hacam Lütfen en ince ayrıntısına kadar bi okuyun zaten diger konuları biyosunuz bu gün bu konuyu kapatalim artık sizede cok mahcup oldum ama İcimden sürekli test olma geregi geliyor sıkıldım artık bu yazdım sorulara özelikle deyinmenize istemistim orasını toplubsekilde yazmısınız ama kafama takılan son 3 soru onların yanıtını alfıktan sonra kafamda bisey kalmayacak inşallah artık.Bu yanıtları aldıktan sonra pistologa gerek kalmayacak artık.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba sorularınızı son kez cevaplıyorum. Zira tıbbi ve enfeksiyon olarak vereceğimiz cevaplar bunlar. Bunlara rağmen takıntınız devam ederse daha önce de belirttiğim üzere psikiyatrik bir destek almanız gerekecek kafanınız rahat olması için. Yazdıklarınızı en ince ayrıntısına kadar okudum.Sorularınıza net, kısa ve öz  cevaplar vereceğim için çünkü durumunuz da net bir şekilde anlaşılıyor.

1. Makata vajinaya parmak sokma ile hiv bulasmaz tamam onda bi sıkıntı yok ben eger Parmakmagımı o temas girip cıkma olayından sonra parmagımda partnerimden gelen kan azıma geldiyse veya yutuysam ve yahut burmuma temas eti ise bundan bulas olurmu?(Kanı yanlıslıkla yutuysam .)

Bu şekilde bir HIV bulaşı kesinlikle mümkün değildir.

2. Partnerim testi yapmpmıstı hani 0,13 olan hiv testi bunu uaptırmadan önce 22 veya daha az sürede korunmasız iliskim oldu dedi yani partnerimde virüs var ise teste belli olmıyacak düzeyde ise henüs 0,13 lük degerden bana bulasırmı?

HIV enfeksiyonu olmayan veya HIV testi negatif olan birinden bulaş mümkün değildir zira bir virüs varlığından söz edemeyiz. Partnerinizden de bu nedenle size bulaş olmaz.

3. Bu parmak olayı sonrası ANTİ HİV (kemoluminesans veya benzeri) sonuc 0,09 Birim S/CO karar sınırı 0-1 BU TEST parmak olayı sonrası 23 gün sonra paptırdım dogru söylermi bu sürede bisey olsa idi? Yani yüzde 90 falan dogrumudur?

Test doğru ve güvenilirdir.

4. 170 gün önce korunmasız yaptım iliski sonrası yaptırdıgım son test buANTİ HİV ( kemoluminesans veya benzeri) sonuc 0,09 Birim S/CO karar sınırı 0-1 Bu 170 gün olan korunmazız iliski den yapılan test kesin ve bu iliskiden dolayı birdaha  gerek yok galiba?

Test kesindir, doğru zamanda yapılmış olup başka bir teste de bu konuya dair bize başka bir soru sormanıza da gerek bulunmamaktadır.

Sonuç olarak HIV test sonuçlarınız kesin bir şekilde negatif, bir daha test yaptırmanıza veya bize bu konuda soru sormanıza gerek kesinlikle yoktur. Test yaptırarak veya soru sorarak lütfen boş yere para kaybına da uğramayınız. Enfeksiyon yönünden konuyu tamamen kafanızdan atın lütfen. Ancak konu hala sizi meşgul eder ve takıntınız devam ederse mutlak suretle bir psikiyatri doktoruna başvurunuz.

Sağlıklı günler dileriz.