HIV sonucunun ne anlama geldiğini söyleyebilir misiniz?

Lütfen bana bu HIV testinin pozitif olup olmadığını söyleyebilir misiniz? Neden 0.24 diyor? Bu ne anlama geliyor? Başkent Üniversitesi'nde test oldum HIV sonucunun ne anlama geldiğini söyleyebilir misiniz? Çok endişeliyim. Pozitif mi negatif mi? Neden kırmızıyla vurgulanmış?

Tahlil.com Cevabı :

HIV sonucunuzu inceledim. Endişe etmenize gerek yok. 0.24 nonreaktif yani negatif anlamına gelir.Pozitif diyebilmek için sonucun 1 ve üstü değerler olması gerekir. Örneğin1,2  veya 2,1 gibi.
Sizin sonucunuz tartışmasız şekilde negatif. Tahlil raporunuzda hem negatif hem de non reaktif net bir şekilde yazıyor. Non reaktif olması HIV virüsü yönünden reaksiyon olmadığı yani HIV virüsünün negatif olduğu anlamına gelir. İçiniz rahat olsun. Kırmızıyla vurgulanmış olması ise muhtemelen test sonucu yanına diğer kırımızı çıkan testlerdeki gibi normal aralığı gösteren rakamsal değerler olmaması sebebiyledir görüşündeyim.
Sonuç olarak panik olacak bir durum yok. Sonucunuz açık şekilde negatif. Tamamen normal.
Bu arada ürik asit değeriniz 7.90 olarak yüksek çıkmış. Gut hastalığı habercisi olabilir. Kilo probleminiz varsa kilo verin, bol su tüketin ve protein içeren gıdaların tüketimini sınırlayın ( yumurta, kırmıze et gibi)
Gerekirse ürik asit değerini düşürecek bir tedavi planlanabilir doktorunuz tarafından.

Sağlıklı günler dilerim.