Hiv şüphesi - 2

Hocam bugün bir soru daha sormuştum detaylı bilgi istemiştiniz.Kız arkadaşım vajinadaki sıvısını ağzına götürdükten sonra dudak dudağa bir temasımız oldu ve 5 gün sonra ağzımda pamukçuk çıktı. 68. Gün yaptırdığım test sonuçları şöyle;68.gün ANTİ HİV CORE Sonuç : <0,050 Referans aralığı: 0-0.99Son yaptırdığım testte ANTİ HİV CORE yazıyor ne anlama geldiğini merak ediyorum.

Tahlil.com Cevabı : Sayın danışanım, anlattığınız şekilde size HIV virus bulaşma riski milyonda 1 den azdır, ayrıca partnerinizin HIV pozitif olma olasılığı var mı bilmiyorum. 5 gün sonra ağzınızda çıkan aft birçok nedenden olabilir, stres, ağız hijyen bozukluğu, çürük diş, geçirilen farklı bir enfeksiyon buna neden olabilir. Ancak şunu kesinlikle söyleyebilirim ki bu aftın nedeni HIV virusu değildir. AntiHIV CORE demek vücudunuzda testin yapıldığı zamanda HIV virusu varlığının saptanmadığı anlamına gelir.sağlıklı günler dilerim.